NEMOKAMAS PRISTATYMAS PERKANT UŽ €50+

japonija namuose logo

 

diatomito žemė

Kas yra diatomito žemė?

 

Diatomitas arba diatomito žemė yra natūraliai susidaranti minkšta silicio nuosėdinė uoliena.

Diatomitinė žemė susideda iš suakmenėjusių diatomito liekanų, tam tikros rūšies kieto lukšto mikrodumblių.

Diatomitas turi labai poringą struktūrą ir susideda iš daugybės mikroporų (skylučių), kurių skersmuo matuojamas mikrometras.

Dėl poringos struktūros diatomitas puikiai sugeria vandenį ir absorbuoja drėgmę, taip pat turi dezoduojančių, kvapą neultalizuojančių ir drėgmę reguliuojančių savybių.

Diatomito žemė yra netoksiška, natūrali medžiaga, puikiai absorbuojanti skysčius.

Diatomitas pasižymi itin dideliu vandens absorbavimo lygiu ir atsparumu šilumai, tačiau tuo pačiu yra gana jautrus produktas, kuris esant vandens pertekliui gali supelyti, o mėtomas, trankomas ar laužomas gali sutrupėti.

Kaip išgaunamas diatomitas?

diatomitas

Diatomitas yra išgaunamas iš giluminių žemės sluoksnių – surenkamas iš fitoplanktono (mikroskopinių dumblių, kurie sudaro jūrų ekosistemų pagrindą) nuosėdų, susidariusių jūroje ir ežeruose.

Kiekvienas diatomitinės žemės telkinys yra skirtingas, o grynos diatomito žemės mišiniai derinami su kitais natūraliais moliais ir mineralais. Kiekvieno telkinio diatomuose yra skirtingas silicio dioksido kiekis, priklausomai kitų nuosėdų buvimo ir nuosėdų amžiaus.

Diatomitas susidaro ežero ar jūros nuosėdose.

 

Kuo vertingas diatomitas?

 

Diatomito žemė naudota statybos tikslais, iš jos buvo gaminami blokeliai ir plytos.

Šiandien diatomitas naudojamas įvairiai keramikai gaminti. Tačiau tam, kad diatomito žemė būtų veiksminga, jos negalima termiškai apdoroti.

Diatomitas naudojamas drėgmės pašalinimui iš produktų, kaip priemonė sauganti nuo gabalėlių susidarymo ar kenkėjų užsiveisimo maisto produktuose.

Diatomitas yra vertingas kaip insekticidas (naikina vabalus ir kirminus), nes diatomitas adsorbuoja lipidus iš daugelio rūšių vabzdžių išorinio sluoksnio; šis sluoksnis veikia kaip barjeras, kuris priešinasi vandens garų praradimui iš vabzdžio kūno. Sluoksnio pažeidimas padidina vandens išgaravimą iš jų kūnų, todėl jie išsausėja, netenka skysčių ir miršta.

Diatomitas ir jo gaminiai gali būti naudojamas padėti kontroliuoti ir pašalinti namų dulkių erkutes, tarakonus, skruzdėles, blusas, maistines blakes ir lervas.

Kokios spalvos yra diatomitas?

diatomito žemė

diatomito žemė

Dar viena ypatinga diatomito savybė yra spalvų įvairovė, kuri priklauso nuo diatomito kilmės vietos.

Japonijoje diatomitas kasamas Akitos ir Išikavos perfektūrose ir egzistuoja 4 diatomito spalvos:

 

JUODA diatomito žemė yra iš Akitos prefektūros + anglies pigmentas;

ROŽINĖ diatomito žemė išgaunama Išikavos prefektūroje;

ŽALIA diatomito žemė yra iš Akitos prefektūros + Asahi dirvožemis iš Išikavos prefektūros;

BALTA diatomito žemė iškasama  Akitos prefektūroje.

Kas gaminama iš diatomito žemės?

 

Japonų kompanija „soil“ panaudojo šį gamtos stebuklą – diatomito žemę – namų apyvokos daiktų gamybai. Kompanija gamina diatomito žemės blokelius, kuriuos laikant sausuose maisto produktuose, juose nesikaupia nereikalinga drėgmė ir tokiu būdu prailgėja produktų galiojimo laikas bei ilgiau išlieka gerosios produkto savybės, džioviniomo priemones, natūralius oro gaiviklius, vonios aksesuarus, vonios kilimėlius, indų džiovykles, indus, džiovinimo maišelius ir kitus daiktus („soil“ kompanijos kuriami produktai, plačiau).

Visi kompanijos „soil“ gaminami produktai yra rankų darbo kūriniai, gaminami rankomis lipdant  diatomito žemę arba  derinius su diatomito žeme.   Kompanija produktus gamina be papildomų dažiklių, visos spalvos yra natūralios, priklausomai nuo diatomito išgavimo vietos.

Kad diatomito žemė neprarastų savo pirminių savybių, pagaminti „soil produktai nėra papildomai apdirbami – deginami ar kietinami, todėl nepasižymi dideliu atsparumu dūžiam,  laužomi jie gali sutrūkinėti, ir deja sutrūkusių produktų negalima klijuoti klijais, tačiau duženas galima susidėti į orui pralaidų maišelį ir šį maišelį naudoti kaip sausiklį. Diatomito žemė tampa trapi, kai joje susikaupia daug vandens, tad reikėtų atsargiai elgtis su itin šlapiais „soil“ gaminiais.

diatomito žemė.2

diatomito žemė.jp

 
Kaip prižiūrėti diatomito gaminius?

Pagrindinė diatomito žemės gaminių priežiūros taisyklė yra jų džiovinimas gryname ore.

Jei daiktas nešvarus ar dėmėtas, galima jį lengvai pavalyti balikliu ir apie 1 minutę plauti tekančiu vandeniu, vėliau išdžiovinti gryname ore. Tačiau valymui negalima naudoti muilo, kadangi jis gali užkimšti poras ir daiktas praras drėgmę sugeriančias savybes.

Net jei daiktas atrodo sausas, jis gali turėti sulaikęs drėgmę viduje, todėl prieš naudojimą būtina gerai išdžiovinti. Diatomito žemės gaminių negalima džiovinti mikrobangų krosnelėje.

Į maisto laikymo indus reikėtų vengti dėti produktus, kurie reikalauja drėgmės. Maisto indus ir džiovinimo blokus galima apvalyti drėgna šluoste, veltui plauti nereikėtų, tik esant reikalui. Susilpnėjus hidroskopiniam poveikiui, rekomenduojama lengvai patrinti švitriniu popieriumi, tokiu būdu atsistatys pradinės daikto savybės (absorbcijos lygis).

diatomito žemės gaminiai

 

Ką reikėtų žinoti pie „soil“ gaminius?

 

soil“ gaminiams naudojama diatomito žemė iškasama iš 40 metrų gylio žemės gelmių Japonijoje Akitos ir Išikavos prefektūrose. Atlikus tyrimus nustatyta, kad radioaktyvumo lygis yra nulinis, taip pat nerasta jokių kitų teršalų ar priemaišų.

soil“ kompanijos sukurti diatomito žemės produktai gaminami laikantis griežtų „Japonijos diatomito žemės kasdienių prekių gamybos asociacijos“ (https://nihonkeisodo.jp/), kokybės standartų ir yra sertifikuoti.

Tačiau rinkoje atsirado diatomito žemės gaminių padirbinių, kurių sudėtyje yra asbesto. Asbestas riziką susirgti plaučių vėžiu padidina apie 5 kartus. „soil“ kompanija pažymėjo, kad nuo 2006 m. Sveikatos, darbo ir gerovės ministerijos priimtu teisės aktu asbesto naudojimas gamybai Japonijoje yra visiškai uždrausti.

Rinkitės diatomito gaminius atsakingai 🙏